ABC fotografii

Kapryśna pogoda (a chwilami wręcz ulewny deszcz) nie przeszkodziły w inauguracji warsztatów fotograficzno-dziennikarskich w ramach projektu “Laboratorium Słowa 2021”. W gościnnej przestrzeni Latarni na Wenei spotkało się kilkunastu adeptów sztuki fotografii, aby posłuchać o jej podstawach: kadrowaniu, operowaniu światłem, doborze obiektywów. Bardzo ciekawe zajęcia poprowadzili: Katarzyna Olejniczak-Gołembowska, Daniel Mopert, Michał Koszela oraz Sebastian Uciński.

Dziś, czyli drugiego dnia kursu, uczestnicy zostaną wprowadzeni przez redaktora Aleksandra Karwowskiego w arkana warsztatu dziennikarza.

Zdjęcia: Jakub Dzionek

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Z Wenei… do Egiptu! Ruszyły Warsztaty Kreatywnego Opowiadania.

W ten weekend zainaugurowaliśmy Warsztaty Kreatywnego Opowiadania prowadzone przez Tomasza Antosika. Chłód sobotniego poranka nie zraził młodych poszukiwaczy przygód i silna duchem oraz liczebnością drużyna wyruszyła z Latarni na Wenei prosto… do Egiptu! Zgodnie z zapowiedzią prowadzący spotkanie Tomasz Antosik przybliżył uczestnikom założenia samej istoty RPG i wdrożył w zasady komunikacji w grupie podczas gry. Omówił ważną zasadę nieoceniania oraz poszanowania wyborów innych uczestników sesji RPG. Takie wprowadzenie pozwoliło nawet debiutantom w arkanach gry w pełni samodzielnie stworzyć i odegrać swe postaci. Uczestnicy warsztatów świetnie się wczuli się w swe zadania, w efekcie czego każdy poznał smak przygody – czasem zabawnej, czasem pouczającej, zawsze zaś angażującej.

Kolejne spotkanie za 2 tygodnie, liczymy, że dalej w co najmniej takim składzie, jak w tę sobotę. Przygoda czeka, Mistrz Gry zapowiada, że “teraz dopiero się zacznie” – trzeba przecież rozwikłać zagadkę i sprawdzić wszystkie tropy. I to wszystko bez komputera, ekranu, ba, nawet kartek i kostek nie trzeba – tyle dzieje się w głowach uczestników! Przypominamy – to tylko jedna z naszych propozycji warsztatowych na to lato. Jedna z wielu!

Zdjęcia: Anna Farman.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.