Sobota – dzień na opowieści

Zapytacie może: co to?

Podobnie pyta wielu odwiedzających oddział dziecięcy przy Mieszka I 15, gdy zauważają kuszącą i intrygującą niespodziankę. Już wyjaśniamy – w taki sposób zachęcamy młodych czytelników do skorzystania z zaproszenia na sobotnie warsztaty z RPG w roli głównej. Bo to oferta adresowana właśnie dla nich!

Warsztaty kreatywnego opowiadania, które prowadzi Tomasz Antosik, doświadczony Mistrz Gry, to okazja do przeżycia ekscytujących przygód, zawarcia nowych, być może trwałych i inspirujących znajomości, sprawdzenia, ku jakim krainom i sytuacjom powiedzie nasza własna wyobraźnia. Nasza? No, niezupełnie nasza, bo to warsztaty dla spragnionych przygody i zabawy dzieciaków. I to je właśnie kuszą zaproszenia z maleńkim słodkim dodatkiem.

Przypominamy: nie potrzebujecie zaproszeń, by skorzystać z sobotnich warsztatów. Wystarczy wysłać zgłoszenie udziału dziecka na adres: antosik.tomasz@interia.pl, koniecznie z dopiskiem „Sesja RPG”. I już.

Wrota do przygody otworzą się o 11.00, na Latarni na Wenei. Kto nimi podąży?

Warsztaty kreatywnego opowiadania odbywają się w ramach projektu “Laboratorium Słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Czytadełka dla maluszka – podsumowanie drugiej tury

Współczesny rodzic spragniony jest miejsc, w którym jego dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Takimi przyjaznymi  rodzinom punktami  na mapie Gniezna  z pewnością są  placówki Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz zaprzyjaźniona z gnieźnieńską książnicą BAZA – Centrum  Edukacji Kreatywnej.

To właśnie w przyjaznych wnętrzach BAZY odbywały się Czytadełka dla maluszka prowadzone przez Darię Polus, znakomitą  animatorkę, twórczynię  Bazy i Ewę Jaworską , starszego  kustosza, koordynatorkę akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Prowadzące starały się przekazać rodzicom i dziadkom, że czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka w wieku 0-3 lat.  Chociaż dziecko nie do końca rozumie znaczenie wszystkich słów, ale słyszy głos i intonację, czuje rytm wypowiadanego tekstu i płynące z niego emocje. Dzięki temu rozwija się intelektualnie i społecznie.

Głośno czytane teksty typu: ”Basia i Franek”  Zofii Staneckiej, ”Kicia Kocia mówi „Dzień dobry!” Anity Głowińskiej  itd. były wyjściem do ciekawych zabaw literackich, ruchowych, teatralnych czy plastycznych. Stały się kopalnią pomysłów na interesujące spędzenie czasu z dzieckiem.

Rodzice byli informowani o możliwości udziału wraz z trzyletnimi dziećmi w akcji „Mała Książką -Wielki Człowiek prowadzonej przez bibliotekę.

Poszczególnymi tematami zajęć zainteresowane były przedszkola, dla których przeprowadzono dodatkowe warsztaty.

Druga tura Czytadełek, podobnie jak pierwsza, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Widać, że jest potrzeba prowadzenia tego typu zajęć czytelniczych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zajęcia z cyklu “Czytadełko dla maluszka” odbywały  się w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.