Klub Wiedzy w bibliotece – „Asertywność, czyli jak pozostać sobą, nie raniąc innych”

Miejska książnica wraz z nadejściem wiosny otwiera „Klub Wiedzy” – czyli miejsce, w którym można będzie nabyć nowe umiejętności i poszerzyć zasób wiadomości. To propozycja dla osób „ciekawych wszystkiego”, którym bliskie jest hasło „nauki przez całe życie”. Biblioteka zaprasza na regularne spotkania, których celem będzie zdobywanie wiedzy i kwalifikacji w atmosferze sprzyjającej motywacji do uczenia się. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią COVID-19 pierwszy kurs zostanie przeprowadzony w formie bezpłatnych zajęć online, a jego tematem będzie „Asertywność, czyli jak pozostać sobą, nie raniąc innych”.

Zainteresowane udziałem w kursie osoby proszone są o przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko) na adres czytelniabg@biblioteka.gniezno.pl w terminie do 19 kwietnia 2021 r. W ramach szkolenia odbędzie się sześć spotkań realizowanych w cotygodniowych odstępach.  Wymogi techniczne: posiadanie sprzętu komputerowego z dostępem do sieci Internet. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kluby wiedzy w bibliotekach to część międzynarodowego projektu „Learning circles in libraries”, który Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje wraz z partnerami z USA, Finlandii, Niemiec, Portugalii i Rumunii. W tych krajach powstają lub już działają biblioteczne kluby wiedzy, wykorzystujące metodologię „Learning Circles” opracowaną przez Peer 2 Peer University – partnera ze Stanów Zjednoczonych.

Projekt „Kluby wiedzy w bibliotekach”, finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Akcja 2: Partnerstwa strategiczne/Edukacja dorosłych, zwany dalej Projektem, realizowany jest w partnerstwie, które tworzą: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (lider), Peer 2 Peer University (Stany Zjednoczone), Stadt Kőln (Niemcy), Fundatia Progress (Rumunia), Biblioteca Lucio Craveiro da Silva (Portugalia) oraz Suomen eOppimiskeskus ry (Finlandia). Organizatorem naboru do Projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.