“Bajkopomagajki” Klub Książki dla Dzieci i Rodziców z propozycją na 11 listopada!

Co to jest Niepodległość? Czym jest patriotyzm? Jakie są symbole narodowe? Co oznacza kolor biały i czerwony na fladze Polski?
To są niektóre z pytań skierowanych do rodziców od swych pociech.
Dzieci oczekują rzeczowych odpowiedzi i tu z pomocą przychodzi literatura.
Klub ,,Bajkopomagajki” dla dzieci i rodziców poleca szereg książkowych pozycji, które w sposób przejrzysty pozwalają na wytłumaczenie tematyki patriotyzmu najmłodszym czytelnikom, przekazując tym samym istotne treści i wartości.
Zwolennicy gier planszowych również będą zadowoleni, gdyż i tutaj mogą znaleźć coś dla siebie. Z wiadomych względów możemy Was wesprzeć tylko poprzez stronę internetową biblioteki i profil FB.

Biblioteczną inicjatywę wspiera Daria Polus z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej poprzez warsztaty.
Zajęcia ruchowo- manualne to nie tylko edukacja najmłodszych, ale przede wszystkim miły sposób spędzania czasu rodziców z dziećmi. To źródło uśmiechu, którego w ostatnim czasie niezmiernie brakuje.
Zachęcamy do czerpania inspiracji z warsztatowego “podwórka” i zapoznania się z czytelniczymi propozycjami, jak również do rozmów rodziców, dziadków z dziećmi, bo historia łączy pokolenia. Niektórzy z Was na pewno mają dziadków, którzy są żywą historią.

Miłej lektury, zabawy i uśmiechu!!!

„Skarpetka na tropie” – warsztaty dla gnieźnieńskich przedszkoli

Nadchodzi czas ciepłych, wełnianych skarpet, mamy więc relację bardzo w temacie, bo ze skarpetkowych warsztatów! To zajęcia przeprowadzone w gnieźnieńskich przedszkolach: Przedszkole nr 1 „Wesołe Nutki”, Przedszkole nr 8 „Mali Polanie”, Przedszkole nr 9 „Leśne Ludki”, Przedszkole nr 12 „Plastusiowo”, Przedszkole nr 15 “Pszczółka Maja”, Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada” w ramach programu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Królewskie Gniezno Czyta”, odwołującego się do Gniezna jako miasta pierwszych królów, w którym – na różne sposoby – “króluje” wartościowa książka.
Pod czujnym okiem koordynatorek Iwony Gronostaj, Izabeli Lawrenz,  Magdaleny Splis, Wioletty Mazurek, Pauliny Młodoszewskiej, Danuty Selbirak, dzieci przedszkolne podczas warsztatów „Skarpetka na tropie” zapoznały się z książką „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Najmłodsi, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, wysłuchali głośno czytanego rozdziału: „Opowieść o skarpetce pierwszej, która wygrała casting i zdobyła role w popularnym serialu.” Następnie dzieci zamieniły się w tropicieli i poszukiwały ukrytych skarpetek. Wykorzystując wyobraźnię wykonały kolorowe skarpety według własnego pomysłu. Warsztaty zostały wzbogacone przez autorski materiał pisarki.
Spotkania z polską literaturą współczesną odniosły taki sukces, że dzieci domagały się, aby czytano im kolejne przygody skarpetek. Nauczyciele i rodzice wypożyczyli wszystkie egzemplarze książki Justyn Bednarek z gnieźnieńskiej książnicy.

Projekt „Królewskie Gniezno Czyta”, realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.