“Czytadełka dla maluszka” na Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do zainspirowania się kolistym wzorem na różny sposób. My proponujemy inspiracje literackie, których sporo w naszym księgozbiorze.
Tym razem polecaliśmy je najmłodszym czytelnikom – dzieciom do 3. roku życia i ich opiekunkom. Kółka, kropeczki, groszki, krągłe plameczki opowiedziane, zilustrowane i pokazywane maluchom bawiły i pobudzały do aktywności. Wszystko to w ramach cyklu “Czytadełka dla maluszka” realizowanego wraz z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej pod patronatem “Cała Polska czyta dzieciom”.
Warsztaty Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Warsztaty “Zagraj z nami!”

Można powiedzieć, że nasza Czytelnia ożyła na nowo. A wszystko dzięki projektowi “Laboratorium słowa”, w ramach którego przygotowaliśmy kilka rodzajów warsztatów. Realizujemy je właśnie w tej przestrzeni.
Z uwagi na rygor sanitarny, do udziału możemy zaprosić dużo mniej osób, niż byśmy chcieli.
Wczoraj podczas warsztatów “Zagraj z nami!”, które przeprowadził gnieźnieński Klub Fantastyki Fantasmagoria uczestnicy testowali nowo zakupione przez nas gry planszowe i karciane, w które z powodzeniem może grać dorosły i dziecko. Uczestnicy sprawdzali się jako dekoratorzy wnętrz (“Domek”), miłośnicy azjatyckich przysmaków (“Sushi Go!”), budowlańcy (“Kingdomino”). Ćwiczyli też refleks (“Duszki za pięć 12”). Jednym słowem – była to szalona praca umysłu i doskonała zabawa.