Spotkanie autorskie z Anetą Jadowską

Mamy kolejne doskonałe zaproszenie dla miłośników literatury. Gród Lecha niebawem, na nasze zaproszenie, odwiedzi Aneta Jadowska. W sobotę 22 sierpnia o 17.00 w plenerowych wdziękach Latarni na Wenei można będzie posłuchać rozmowy na temat współczesnej polskiej literatury fantastycznej, kobiecej strony fantastyki, a także warsztatu artystycznego pisarki.

Jadowska znana jest z serii łączących gatunki – kryminał z fantastyką. W swoich książkach tworzy pełnokrwiste postacie i nie waha się przed postawieniem ich w obliczu trudnych do rozwiązania problemów. Należy do twórców niestrudzonych, o czym najlepiej świadczą liczby: dziesięć powieści i tom opowiadań napisanych w siedem lat oraz trzy serie powieściowe. Rozmowę z autorką poprowadzi Katarzyna Mikołajczewska-Modrzejewska.

Projekt “Laboratorium słowa” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autor zdjęcia Marcin Okoniewski.

Spakuj na wakacje książkę dla całej rodziny

Jeśli w Państwa wakacyjnym plecaku nie zostało zbyt wiele miejsca na książkowe pakiety, mamy propozycję zredukowania jego zawartości. Na przykład, zamiast trzech zaplanowanych pozycji, osobno dla seniora, dorosłego i dziecka, do jednej,  pasującej do każdej grupy wiekowej. I w dodatku o niewielkim formacie.

Myślimy tutaj o tytule znakomitego polskiego filozofa Leszka Kołakowskiego – “13 bajkach z królestwa Lailonii dla dużych i małych”. Bajki Kołakowskiego to opowiastki napisane z humorem i swadą. Znakomity język sprawia, że idealnie nadają się do rodzinnego i indywidualnego czytania. I najważniejsze – tekst można czytać na wielu poziomach – dlatego zarówno mniej i bardziej wymagający czytelnicy będą na pewno usatysfakcjonowani.

A wyprawa do krainy Lailonii zaczyna się tak:

„Teraz jesteśmy już bardzo starzy. Na pewno nigdy nie dowiemy się, gdzie leży Lailonia, i na pewno nigdy jej nie zobaczymy. Być może jednak ktoś z was będzie miał więcej szczęścia, może komuś uda się trafić kiedyś do Lailonii. Jadąc tam, oddajcie w naszym imieniu kwiatek nasturcji królowej Lailonii i powiedzcie jej, jak bardzo chcieliśmy się tam dostać i jak nam się to nie udało.”

Aż się chce wyruszyć, prawda?