Spotkanie autorskie z Anną Łaciną

Jej książki czytają nastolatkowie, osoby dojrzałe i te w sile wieku – czyli wszyscy Ci, którzy cenią sobie ciekawe fabuły, wzruszające historie i pozytywne przekazy. Anna Łacina, a tak naprawdę Anna Zgierun-Łacina znana jest wśród twórców literatury młodzieżowej już od dobrych nastu lat, ma tam ugruntowaną pozycję znakomitej pisarki. Jej książki wpisują się, co prawda w konwencje literatury młodzieżowej, ale tak naprawdę proza Łaciny nie ma wiekowych ograniczeń. Sama autorka podkreśla zaś, że stara się pisać tak, aby zarówno młody jak i starszy czytelnik znalazł coś dla siebie.
Jest autorką bajek edukacyjnych, powieści obyczajowych i opowiadań fantastycznych. Jej proza („Inwazja wirusów”, „Czynnik miłości”) została dwukrotnie wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY.
Przyznaje się do dwóch nałogów: twórczego i czytelniczego.
Fantastycznie opowiada, o czym będzie można przekonać się osobiście już niebawem, we wtorek 11 sierpnia. Zapraszamy na to spotkanie na godzinę 17.00 w wakacyjnej aurze pleneru Latarni na Wenei.
Spotkanie w imieniu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna poprowadzi pani Agnieszka Ziebarth.
Projekt “Laboratorium słowa” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Co mały czytelnik czytać powinien

Jednym z najważniejszych zadań biblioteki jest kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań użytkowników i szerzenie nawyku sięgania po książki. W dobie Internetu wszelkie formy popularyzacji czytelnictwa nabierają szczególnego znaczenia. Nie lada atrakcją dla dzieci i młodzieży są spotkania z autorami. Dla większości odbiorców te kontakty są prawdziwą ucztą duchową, mają charakter bezpłatny, otwarty.

Internet nie zastąpi spotkania autorskiego, czyli osobistego  kontaktu z pisarzem, jego bezpośredniej rozmowy z czytelnikiem. Istnieje ponadto możliwość uzyskania autografu, zakupu książki pisarza.

Wspaniałym wydarzeniem w naszej bibliotece były zawsze spotkania z Agnieszką Gadzińską. Autorka na co dzień mieszka i pracuje w Łubowie. W 2014 roku zadebiutowała w świecie literatury dla dzieci powieścią „Sklota i reszta świata”, opisuj Potem ukazały się: „Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty”, „Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty”, „Figle i psoty Kaktusa i Skloty”, „Ostatni krzyk mody”, „Duch potrzebny od zaraz”, „Lekarstwo na krowę i inne opowiadania” oraz niedawno „Duch z Księgarni pod Lasem.” Poprzez te zabawne historie pisarka przemyca do świadomości najmłodszych czytelników bezcenne wartości i postawy życiowe

Podczas spotkań Agnieszka Gadzińska w dowcipny sposób przedstawiała  siebie i swoją twórczość. Obecnie dzieci uwielbiają wypożyczać i czytać jej książki.

Jako bibliotekarze chcemy promować wartościowe książki rodzimych twórców i zachęcać do ich czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Mamy nadzieję na następne spotkania