Komunikat

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w związku z możliwym zagrożeniem epidemiologicznym jako Prezydent Miasta Gniezna podjąłem decyzję o natychmiastowym zamknięciu od czwartku, 12 marca wszystkich instytucji sportu i kultury podległych Urzędowi Miejskiemu.
Do instytucji tych należą: Miejski Ośrodek Kultury (w tym Stary Ratusz), wszystkie filie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, basen, hale sportowe, a także Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne. Nieczynny będzie również Gnieźnieński Klub Seniora. Instytucje te zamknięte będą do 25 marca.

Jednocześnie, organizatorzy wszystkich imprez pozamiejskich wezwani są do zrezygnowania z przeprowadzenia organizowanych przez siebie wydarzeń. Ponadto, mieszkańców prosimy o zachowanie spokoju, rozsądku oraz podstawowych zasad higieny, niezbędnych do uniknięcia zagrożenia epidemiologicznego.

Prezydent Miasta Gniezna
Tomasz Budasz

Informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna nie będzie naliczać kar z tytułu niezwrócenia wypożyczonych egzemplarzy, których termin zwrotu przypada w okresie od 12 do 25 marca. Pozycje te zostaną automatycznie przedłużone o kolejne 35 dni.
W tym czasie czytelnicy nie będą mogli zamawiać i rezerwować książek.
Odwołane zostają wszystkie wydarzenia organizowane w obiektach i przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.
X Festiwal Literacki PRETEKSTY wraz ze spotkaniem z Mariuszem Szczygłem zostanie zorganizowany w późniejszym terminie, o którym Państwa poinformujemy.