Wielopokoleniowa Książka na telefon

Seniorzy i międzypokoleniowe relacje – to ważne priorytety dla Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Dlatego wiele inicjatyw dotyczy właśnie tych kwestii. Dziś w Filii nr 2 odbyło się spotkanie integracyjno-konsultacyjne, dla wolontariuszy projektu „Dwukierunkowa do czytania – Książka na telefon”. Wolontariusze spotkali się z psychologiem, by naładować swoje baterie i przedyskutować „książkowe wizyty” u seniorów. Taka praca „w terenie” wymaga bowiem nie tylko czasu wolnego, ale też wiedzy, energii i umiejętności pracy z osobami starszymi. Właśnie ten element – międzypokoleniowych relacji – był „ćwiczony” podczas warsztatów. Bo wolontariusze „książki na telefon” są w bardzo różnym wieku – od licealistów po seniorów. I co pokazały dzisiejsze warsztaty, pięknie ze sobą „współgrają”. Gnieźnieńska książnica pielęgnuje tę pokoleniową wymianę doświadczeń nie tylko poprzez projekt „Książka na telefon”, ale też akcję „Biblioteka pokoleń”. Biblioteka chce być mostem, na którym energia młodości spotyka się z mądrością dojrzałości.
Projekt „Dwukierunkowa do czytania – Książka na telefon” realizujemy wspólnie z Gnieźnieńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w ramach programu „Seniorzy w akcji” dofinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.