„Mały” debiut literacki

Czujemy się wydarzenia za pojawienie się kolejnej autorki na polskiej scenie literackiej. Gościem dzisiejszego spotkania w Bibliotece była Zosia Wróblewska. Jeśli jesteście ciekawi jak rodzi się literacki talent możemy opowiedzieć, jak to było w przypadku bohaterki naszego spotkania. Zaczęło się zupełnie prozaicznie od wizyt w bibliotece. Miłością do książek Zosię zaraziła mama, to ona zadbała o zaprzyjaźnienie się z bibliotecznymi regałami pełnymi książek i częste wizyty w książnicy. Tak powstał zaczyn, który zamienił się w twórcze działanie, czyli napisanie książki „Tajemnica placu zabaw”.
Podczas spotkania z publicznością młoda autorka opowiadała o książkach, które uwielbia i tym co skłoniło ją do napisania utworu, a także o pracy nad nim. Pojawiła się plejada bohaterów literatury dziecięcej od „Cioci Jadzi”, przez Anię i Jacka z „Magicznego Domku na Drzewie”, po Maję i Lassego z serii „Biuro Detektywistyczne”- ta ostatnia dwójka to bezpośrednia inspiracja książki “Tajemnica placu zabaw”, stanowiąca niejako jej kontynuację.
W tym roku Zosia wraz z mamą oraz z siostrą zostały w szczególny sposób wyróżnione przez Bibliotekę za swoje czytelnicze oddanie. Ich postacie w kadrze fotograficznym Anny Farman zagościły na wystawie fotograficznej „Światłoczułe słowa”. Jako beneficjentki akcji „Cała Polska czyta dzieciom” są wspaniałym przykładem na to, że „czytanie działa!”
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, jesteśmy ich pewni.