Z wizytą w Gnieźnieńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Kiedy nas gdzieś zapraszają, nie odmawiamy, czasem nawet się wpraszamy. Tutaj wpraszać się nie musieliśmy. Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku jest nam od lat znany. Jeśli nawet nie ze wspólnych działań, których mamy na koncie przecież kilka, to poprzez odwiedzających nas czytelników. Dlatego uniwersyteckie audytorium było nam po części znane. Przyszliśmy z wykładem dotyczącym trzech bibliotecznych tematów, które – jesteśmy tego pewni, są bliskie seniorom.
Pierwszą część poświęciliśmy umiejętnemu korzystaniu ze zdobyczy czytelniczej komunikacji internetowej czyli naszemu katalogowi on-line. Jak profilować swoje bibliofilskie poszukiwania, sprawdzać czy i gdzie znajdziemy poszukiwany egzemplarz, rezerwować i zamawiać wybrane tytuły objaśniał kierownik Działu Gromadzenia, Opracowania i Bibliografii Regionalnej pani Alicja. Temat literatury jaką Biblioteka może zaoferować czytelnikom starszym naświetliła koordynatorka naszych działań skierowanych do seniorów – pani Agnieszka. Dla dziadków i babć mieliśmy zestaw propozycji literackich jakimi możemy zjednać wnuczęta. Pani Ewa koordynator akcji Cała Polska Czyta Dzieciom i kierownik Filii nr 2 – przedstawiając książeczki dla najmłodszych zachęcała aby w ramach prezentu zapisać, małego człowieka do Biblioteki. Wspólny wypad do biblioteki po książki, a potem ich lektura to doskonała okazja budowania serdecznych więzi.
Dziękujemy za możliwość pokazania wielu dóbr z jakich składa się działalność Biblioteki. Zapraszamy do nas, po książki, wiedzę, na spotkania i rozmowy, te czytelnicze ale nie tylko.