Ziemia Święta – opowieść słowa i obrazu

Na specjalną prelekcję pt.: „Co wiecie o Ziemi Świętej” Aleksandra Przybylska – miłośniczka fotografii i podróży, szefowa Klubu Fotograficznego 50+ zaprosiła młodzież szkolną. Spotkanie odbyło się w murach Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, w Filii nr 2 przy ul. Staszica. Zaprezentowany słuchaczom materiał pochodził z trzech podróży do Ziemi Świętej, odbytych w latach 1996-2018. Podczas spotkania prowadząca opowiadała o znaczeniu tego wyjątkowego miejsca w odniesieniu do trzech największych religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Wyjaśniła czym jest prezentowany obszar w sensie geograficznym oraz jak obecnie rozumiemy pojęcie Ziemi Świętej.
Doskonałym dopełnieniem tego mini-wykładu była możliwość zapoznania się z pracami fotograficznymi Aleksandry Przybylskiej. W holu biblioteki właśnie prezentowana jest wystawa „Ziemia święta trzech religii”.

Zdjęcia:
Dariusz Kozłowski Klub FOTO 50+