dzienmycia rak 14.10 (17)

15 października – Światowy Dzień Mycia Rąk

Dziś Światowy Dzień Mycia Rąk – obecnie temat ważki i ważny.
Zaczynając higieniczną edukację od najmłodszych, zaprosiliśmy maluchy wraz z opiekunami na kolejne zajęcia w ramach cyklu „Czytadełka dla maluszka”. W takt piosenki „Mydło wszystko umyje” opowiadaliśmy o czystości wraz z książkowymi pomocnikami, między innymi książką Stephanie Roehe i Brigitte Weninger „Miko nie chce się myć”. Uczestnikom spotkania zdradziliśmy: jak dbać o higienę osobistą, dlaczego czystość jest ważna, co to są bakterie i jak namówić maluchy do przyjaźni z wodą, ręcznikiem i mydłem. Były piosenki i czyste psoty oraz dużo wspólnej zabawy.

Zajęcia z cyklu “Czytedełka dla maluszka” realizowane są wspólnie z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej pod patronatem Cała Polska czyta dzieciom w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.