kdok13. Festiwal Literacki PRETEKSTY(1)

13. Festiwal Literacki PRETEKSTY – VI Gnieźnieński Turniej Książkożerców

Wszystkim, którzy uwielbiają czytać i lubią czasem odrobinę radosnej rywalizacji – proponujemy niecodzienne spędzenie wieczoru wśród innych moli książkowych.

Już 22 września wraca Turniej Książkożerców, który – choć z przerwami – towarzyszy Pretekstom od początku. W tym roku odbędzie się po raz szósty.

Członkowie Klubu Dyskusji o Książce, działającego od kilkunastu lat przy gnieźnieńskiej bibliotece, zapraszają do sprawdzenia swojej wiedzy o książkach, bohaterach i autorach. Quiz będzie dotyczył znajomości nie tylko klasyki ani też nie tylko najnowszych książkowych premier. Na miłośników słowa pisanego czekają konkursowe pytania w różnorodnej formie, atmosfera jak w teleturnieju i książkowe nagrody. A przede wszystkim – dużo zabawy.

VI Gnieźnieński Turniej Książkożerców na formułę otwartą. Mogą w nim wziąć udział trzyosobowe drużyny złożone z uczestników powyżej 15. roku życia. Zapraszamy uczniów (i nauczycieli) szkół ponadpodstawowych, grupy znajomych, kółka zainteresowań, a nawet reprezentacje firm i organizacji – jeśli tylko lubicie czytać, lubicie konkursy i chcecie spotkać innych wielbicieli książek.

Turniej odbędzie się 22 września (piątek) o godz. 17:00 w sali koncertowej Starego Ratusza.

Zapisy zostaną uruchomione na początku września – śledźcie wydarzenie na Facebooku oraz strony Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna i Klubu Dyskusji o Książce.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content