369480951_783361430461457_30654725564962777_n

13. Festiwal Literacki Preteksty – oficjalne ogłoszenie programu

W przyszłym tygodniu, dokładnie za 9 dni – bo już 31 sierpnia, rusza 13. Festiwal Literacki Preteksty. A ten zbliżający się termin to najlepszy pretekst, by na konferencji prasowej oficjalnie ogłosić program tegorocznej edycji Festiwalu.

Zarówno dziennikarzy, jak i Was – festiwalową publiczność – zapraszamy na kilka dni wypełnionych po brzegi literaturą i całą masą kulturalnych atrakcji. W bogatym programie Pretekstów tradycyjnie nie zabraknie różnorodnych tematycznie spotkań autorskich, wystaw, spektakli, a także X. jubileuszowego Slamu Poetyckiego im. Franciszka Rabelais, który stał się już ogólnopolską wizytówką festiwalu.

Formuła „Pretekstów” od lat opiera się na 3 podstawowych motywach:

ZBLIŻENIA – ukazania literatury jako elementarnej część naszej codzienności,

INSPIRACJI – pokazania, że Słowo może inspirować artystów,

SPOTKANIA – przybliżenia twórców do publiczności.

A zapraszaliśmy dziś wespół z naszymi sponsorami, współorganizatorami i partnerami, udział w konferencji wzięli: dr Katarzyna Jędraszczyk (IKE UAM), Monika Fifer (Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie), Prezydent Gniezna Tomasz Budasz, Karol Sikorski (Wielkopolska Izba Gospodarcza) oraz Piotr Wiśniewski (dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna).

  1. Festiwal Literacki Preteksty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content