_DSC3705

Spotkanie z autorką komiksu internetowego i nie tylko… Ilona Myszkowska w Gnieźnie

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna do Grodu Lecha zawitała jedna z najbardziej zapracowanych twórczyń współczesnego komiksu internetowego. Jak się zresztą okazało, zakres jest artystycznych aktywności daleko wykracza poza webkomiks. Autorce dopiero co udało się oderwać od pasjonujących prac związanych z produkcją grzybków na szydełku. Fani „Chaty wuja Freda” i „Barw Biedy” mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają odcinki ulubionych produkcji. Autorka opowiadała między innymi, jak kontakt z internetowym odbiorcą wpływa na tworzenie komiksów, jak dzięki natychmiastowej reakcji ze strony widza zmienia się koncepcja pracy. W rozmowie prowadzonej przez Katarzynę Mikołajczewską-Modrzejewską przybyli na spotkanie mieli okazję posłuchać, jak autorka radzi sobie z hejtem w sieci i jak zmieniał się jej stosunek do krytyki. W kontekście rozmowy dotyczącej praw autorskich, rysowniczka wspominała platformę komiksową komixxx, która nie pozostawiła w jej pamięci zbyt przyjemnych skojarzeń. Było również o doświadczeniach z wydawaniem komiksów, romansie z crowdfundingiem, pracą przy tworzeniu gier komputerowych i muzach, które organizują autorce czas. Ci, którzy liczyli na przedłużenie rozpoczętych przez Myszkowską projektów, mogli być nieco zawiedzeni – nie pojawiły się zapewnienia co do ich kontynuacji. Spotkanie, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Ośla ławka, odbyło się na Latarni na Wenei.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza na kolejne spotkanie autorskie. We wtorek 11 sierpnia o godz. 17.00 Latarnia na Wenei gościć będzie Annę Łacinę.

Wydarzenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zrealizowano w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcia: Sebastian Uciński