wa_le1

Słowa pełne ciepła i nadziei czyli Walentynki w bibliotece

Święto Zakochanych to wspaniała okazja, aby pokazać bliskim nam osobom jak wiele dla nas znaczą. To szansa do dzielenia się czułością, życzliwością i sympatią.
Dla bibliotekarzy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, dzień św. Walentego stał się doskonałym pretekstem do zaprezentowania literatury z miłością i o miłości w tle. Od romansów kostiumowych, przez powieści obyczajowe, po poradniki dotyczące relacji partnerskich – każdy mógł wybrać coś odpowiedniego.
Dla niektórych był to pierwszy kontakt z literaturą, której zwykle nie wybierają. Dla innych możliwość zasięgnięcia informacji na interesujący temat. Byli i tacy, którym zależało, po prostu, na przyjemnie spędzonym wieczorze, z miłą lekturą u boku.
Wszyscy ci, którzy odwiedzili nas 14 lutego, mogli poczuć się przyjaźnie wśród klimatycznych dekoracji, spróbować swoich sił w tworzeniu kartki walentynkowej, a także liczyć na słodki upominek. Dla uczniów szkół i przedszkoli przygotowaliśmy zajęcia o uczuciach.
W ten sposób chcieliśmy pokazać jak ważni dla nas są nasi Czytelnicy. Drodzy miłośnicy książek, dziękujemy za waszą obecność i zachęcamy do odwiedzin, w każdy inny, nieświąteczny dzień roku.