plakat książka na telefon

Powraca usługa „książka na telefon”

Na lato – od 15 lipca do końca września – powraca usługa „książka na telefon”, realizowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna wspólnie z Gnieźnieńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Ponieważ wraca w nowej rzeczywistości, konieczne jest przygotowanie wolontariuszy do książkowych wizyt w nowych warunkach sanitarnych. Wolontariusze zostaną przeszkoleni przez ratownika medycznego, a następnie zaopatrzeni w maseczki, środki do dezynfekcji. I ruszą w teren.
Usługa książka na telefon skierowana jest do osób, które z powodów zdrowotnych i podeszłego wieku nie mogą same odwiedzać biblioteki. Numer telefonu książki na telefon to 61 426 40 54.  Usługa jest realizowana w ramach projektu „Dwukierunkowa do czytania – książka na telefon” dofinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.