IMG_1343

Miłość z kart książek i autorskich wypowiedzi na spotkaniu w Gnieźnieńskim Klubie Seniora

To już drugie spotkanie w Gnieźnieńskim Klubie Seniora. Jego członków zamierzamy odwiedzać regularnie – przynajmniej raz w miesiącu. Mamy nadzieję wzajemnie się poznać i polubić. Na początek dobra jest prezentacja i właśnie w taki sposób zabiegamy o uwagę seniorów. Polecamy nasze książki, opowiadamy o aktualnej ofercie książnicy, zachęcamy do odwiedzin i udziału w wydarzeniach.
Z uwagi na zbliżające się święto zakochanych, minione spotkanie odbyło się pod znakiem serduszka. Zachęcaliśmy do lektury tytułów z miłosnym wątkiem, ale także takich, których bohaterowie znajdują się w pięknym wieku senioralnym. O działającym w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna klubie „Trzy kwadranse z książką” opowiadała jego prowadząca – Pani Małgorzata. Była kameralna atmosfera, sympatyczna rozmowa na temat czytelniczych preferencji i ostatnio poznanych tytułów, a także zaproszenia do udziału w dyskusjach literackich „Trzech kwadransów”. Były i prezenty: książki, które trafią na półkę znajdującej się w Klubie Seniora „Otwartej biblioteki”, a także cytaty o miłości znanych pisarzy, które uczestnicy losowali z przygotowanego koszyczka.
Nasze cykliczne spotkania realizujemy w ramach programu „Biblioteka Pokoleń”, pod patronatem kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Na kolejną wizytę jesteśmy umówieni 11 marca, spotkanie połączymy z prezentacją innego bibliotecznego Klubu – „Apetyt na Książkę”.