108106719_588457682042192_2730026154624780323_n

“Książka na telefon” wraca po przerwie

Dziś w “Bibliotece dla seniora” znowu wracamy do tematu usługi „książka na telefon”, która w naszej książnicy do końca września będzie funkcjonować pod nazwą „Dwukierunkowa do czytania-książka na telefon”. Wszystkie działania podjęte na rzecz tej usługi toczą się w ramach projektu „Seniorzy w akcji”, który BPMG realizuje z partnerem- GUTW. Projekt finansuje Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Przypomnijmy, kto może korzystać z tej nowej oferty Biblioteki. Otóż pomoc w dostarczaniu książek do domu skierowana jest do wszystkich mieszkańców Gniezna, którzy z różnych przyczyn (wieku lub stanu zdrowia) nie mogą samodzielnie dotrzeć do Biblioteki i nie mają w najbliższym otoczeniu nikogo, kto by mógł ich wesprzeć w zaspokojeniu tej potrzeby.

Do grona odbiorców mogą dołączyć osoby, niebędące jeszcze czytelnikami naszej książnicy, ale także stali, długoletni czytelnicy, którzy z różnych przyczyn już samodzielnie nie mogą realizować wymiany książek. Osoby, które chcą się zapisać mogą zgłosić się pod numer 514 722 131. Pod tym numerem czeka dyspozytor, który udzieli dokładnych informacji. Zapis nowego czytelnika odbywa się w domu odbiorcy, w obecności bibliotekarza i wolontariusza – po wcześniejszym uzgodnieniu dnia i godziny. Zapis i korzystanie z tej usługi jest bezpłatne.

Zgłoszenia wymiany książek (które także można kierować pod nr 514 722 131) będą realizowane przez wolontariuszy, którzy zostali przeszkoleni w aspekcie prawnym, pierwszej pomocy przedmedycznej, konsultacji psychologicznej oraz zasad postępowania w reżimie sanitarnym (w związku z pandemią Covid-19).

A na zdjęciu nasza wolontariuszka pani Małgorzata – przed drugą „pierwszą” książkową wizytą.

.