dzien.kropki (4)

„Kropka to tylko początek” – spotkania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Czasem wystarczy… kropka i zaczynają dziać się cuda. Tak jak w trakcie zajęć dla dzieci przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki – święta zainspirowanego książką “Kropka” Petera H. Reynoldsa. Bohaterka świata matematyki, animacji i sztuki, bliska przyjaciółka słynnego „i”, czyli sławna „Kropka” zachęciła dzieci do uruchomienia wyobraźni i pokazania swoich zdolności. Okazało się, że Kropka zamienia się w szkło powiększające, przez które można obserwować owady, czy tropikalną wyspę, a nawet, (uwaga!) w oko dinozaura. Tak, zdecydowanie kropka może być początkiem wielu fantastycznych rzeczy.
Bajka przypomniała dzieciom, że każdy ma jakiś talent, który trzeba po prostu umieć w sobie odkryć. Potem trzeba nad nim pracować, rozwijać i… zaskoczyć świat!
Nasze czytelnicze zajęcia, przygotowane przez bibliotekarki z Wypożyczalni dla Dzieci, Filii nr 2 i 9, odbyły się w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.