nowinki

Czy wiedzieliście, że… Michał Zygmunt

Dziś zamieszczamy pozdrowienia od Michała Zygmunta – pisarza, polskiego publicysty kulturalnego i aktywisty. Jest to również zaproszenie do lektury jego najnowszej powieści pt. „Krew i honor”. To propozycja dla poszukiwaczy nietuzinkowych czytelniczych wrażeń. Napisana trochę na wspak polskiej historii, z żywą akcją i humorem.
A jeśli mielibyśmy wrócić od fundamentalnego przecież w tym cyklu stwierdzenia – „Czy wiedzieliście, że…?” – to w tym przypadku brzmi ono: Czy wiedzieliście, że Michał Zygmunt startował jako kandydat na prezydenta Wrocławia? W 2002 roku założył komitet wyborczy „Gwiazdy we włosach”, z ramienia którego ubiegał się o ten urząd. Zajął przedostatnie miejsce, otrzymując 713 głosów (0,44%). Wydarzenie miało charakter happeningu.

Opublikowany przez Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna Poniedziałek, 22 czerwca 2020

Jeśli macie ochotę poznać inne ciekawostki z kręgów literatury, zachęcamy odwiedzić nasze pozostałe wpisy:

Czy wiedzieliście że… właśnie pojawiła się nowa powieść Nataszy Sochy

Czy wiedzieliście że… w debiutancka powieść Irminy Kosmali powstawała 14 lat

Czy widzieliście, że…nowa książka Przemysława Semczuka

Czy wiedzieliście, że… Sejm RP rok 2020 ustanowił rokiem Tyrmanda?

Czy wiedzieliście, że… Joanna Opiat-Bojarska

Czy wiedzieliście, że… Mariusz Czubaj