Dla dzieci

W biblioteczce malucha

Każda książka w bibliotece malucha rozwija wyobraźnię, pamięć wzrokową, zmysł obserwacji oraz zdolność koncentracji. Każda z nich to kompletna petarda czytelnicza.

 

„Książka z dziurą” Herve Tullet

Jest książka, a w niej dziura. W środku pełno inspiracji. Na fajne kreatywne zabawy. Wspólne lub samodzielne. Każda strona przynosi ze sobą nowy rysunek, pytanie – i wyzwanie. To naprawdę niezwykła książka.

 

 

„Bajka pachnąca czekoladą” Joanna Krzyżanek

Wraz z książkowymi bohaterami, na czele z bibliotekarzem Emilanem Apli wchodzimy, w czekoladowy świat pachnących literek, smacznych słów i słodkich zdań. Tym bardziej, że kartki książki po potarciu pachną czekoladą.

 

 

„Pan Kuleczka” Wojciech Widłak

W książce znajdziemy zabawne, ale i mądre opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Ich bohaterem jest Pan Kuleczka, opiekun sympatycznych zwierząt: kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk- Bzyk. Zapewnia bezpieczeństwo i uczy poszanowania reguł.

 

 

„Detektyw Pozytywka” Grzegorz Kasdepke

Detektyw Pozytywka, to nie byle jaki detektyw. Prowadzi wyjątkową agencję detektywistyczną „Różowe Okulary”, i rozwiązuje takie zagadki, z którymi nie jeden dorosły nie dałby sobie rady.

 

 

 

„Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” Zuzanna Kiełbasińska

Wraz z Bolkiem i Lolkiem wybieramy się w podróż dookoła Polski w poszukiwaniu Smoka Wawelskiego. Po drodze poznamy nietuzinkowe postacie i odwiedzimy wiele ciekawych miejsc.

Skip to content