Spotkanie autorskie z Iloną Myszkowską

Ilona Myszkowska – kobieta ślimak, człowiek buła, piąty jeździec bieda-apokalipsy. Kultowa postać polskiego webkomiksu – najbardziej znana jako autorka „Chaty Wuja Freda” i scenarzystka „Barw Biedy”, choć tak naprawdę żadnej pracy się nie boi. Napisała scenariusz do mangi o uroczych szkotach oraz stworzyła grę planszową o tym, jak ciężko jest przeżyć do pierwszego. Tworzy gry komputerowe, tradycyjne papierowe komiksy oraz dziwne stworki z włóczki skarpetek, jak trzeba zaprojektuje też kartki na dzień ojca – istna bomba kreatywności.

Gnieźnianie! oto nadchodzi niepowtarzalna okazja spotkania z Iloną Myszkowską w naszym mieście. W Grodzie Lecha pojawi się w sobotę 8 sierpnia. Autografy, być może odręczne rysunki i niesamowite opowieści z jej udziałem – to wszystko będzie można usłyszeć i zobaczyć na Latarni na Wenei od godz. 17.00.

Spotkanie w imieniu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna poprowadzi pani Katarzyna Mikołajczewska-Modrzejewska.

Projekt “Laboratorium słowa” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Życie staruszka na wesoło z “Książką w plecaku”

Bywają osoby, które nawet w trudnej sytuacji, beznadziejnym położeniu i niekorzystnych warunkach potrafią zdobyć się na humor i dowcip. Co tam zdobyć – one są wesołością! Taką właśnie osobą jest bohater “Małych eksperymentów ze szczęściem” – Henrik Groen.
Prawda, że domy spokojnej starości nie należą do miejsc szczególnie optymistycznych. Prawda, że zaawansowany wiek nie daje zbyt wielu powodów do życiowej beztroski. Czasem jednak wystarczy to “coś” w ludzkim charakterze i nawet to, co nieznośne staje się możliwe.

Polecamy dziś przezabawną historię blisko 84-letniego Hendrika Groena, mieszkającego w Amsterdamskim domu spokojnej starości, który w bezpretensjonalny sposób rozprawia się z tematem demencji. Wzruszająca i mądra opowieść podkreślająca, jak ważne są “małe” życiowe radości.
Serdecznie ją Państwu polecamy na czas wakacyjnego relaksu.