Radosne zabawy Agaty Półtorak

Jeśli w Twoim domostwie pomieszkuję małe, czasem zajmujące, na pewno przeurocze, kochane i oddane dziecię – ten wpis powinien wywołać błysk w Twoim oku. Będzie bowiem o tym jak: sprowadzić salwy śmiechu, pokój, radość i zabawę w Wasze wzajemne stosunki. Nie ma mowy o pustych obietnicach – wręcz gwarantujemy ten stan rzeczy. Naturalnie wszystko to – dzięki książce. Przed Państwem dzieło Agaty Półtorak „Szmatki z tęczowej szufladki” pełne znakomitych pomysłów na zabawy paluszkowe oraz masażyki. Wystarczą chętne paluszki, jakiś „obiekt” do przetestowania wierszowanych historyjek z książki i… już!
Autorka zadbała, także o ciąg dalszy radosnej rozrywki – miłośnicy plastycznych działań mogą skorzystać z wzorów prostych pacynek paluszkowych, które znajdą na końcu publikacji. Całość „zilustrowana” skrawkami materiałów, z których autorka ułożyła kolorowe obrazki – tak charakterystyczne w jej plastycznej twórczości.
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tytułem życząc długiej i radosnej zabawy.

Juniorzy i seniorzy – dwa pokolenia w przestrzeni biblioteki

Dzisiaj kilka słów o inicjatywie, na którą pomysł zrodził się w nowym projekcie „Biblioteka pokoleń” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Główne cele, jakie chcemy osiągnąć w naszych działaniach to: możliwość wspólnego spędzania czasu w bibliotece, integracja międzypokoleniowa, aktywizacja seniorów, zaspokajanie potrzeb kulturalnych, rozwijanie zainteresowań.
Nasze pomysły – na razie – nie mogą być realizowane w takiej formie, jak to planowaliśmy, ale dzisiaj mamy dla Państwa niespodziankę od zaprzyjaźnionej drużyny harcerskiej.
Ta wspaniała młodzież już sama stanowi kadrę dla nowych pokoleń i my ze swej strony będziemy także ich wspierać, podpowiadając, jak połączyć działania na rzecz innych osób z książką i biblioteką. Druhny i druhowie z 17 Drużyny Wędrowniczej „Bi Pi”, już nie jeden raz, wspierali nas w działaniach dla dzieci i seniorów, także w obecnej niełatwej dla wszystkich sytuacji. Teraz przygotowali taki oto prezent dla naszych seniorów.

Dzisiaj kilka słów o inicjatywie, na którą pomysł zrodził się w nowym projekcie „Biblioteka pokoleń" w ramach akcji…

Opublikowany przez Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna Czwartek, 21 maja 2020

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami z cyklu „Biblioteka dla seniora”:

Seniorze – nakarm z nami zmysły

Książka – lekarstwo dla duszy seniora

Wirtualny świat dla seniorów bez tajemnic

Zalety czytania nie tylko dla seniora